Görevden alınan YRP il başkanı: ‘Bu apaçık ihtirası göstermektedir’

31 Mart yerel seçimlerin Elazığ’da il merkezi, ilçe ve beldelerde kendi adayları çıkan Yeniden Refah Partisi, merkezde yüzde 21,14 oy alarak CHP ve MHP’yi geride bırakırken AK Parti’nin yönettiği Alacakaya, Palu, ilçelerini ve Bükardi, Beyhan, Akçakiraz beldeleriyle MHP’de olan Sivrice ilçesini kazandı. 20 Eylül 2022 yılında YRP Elazığ İl Başkanlığı görevine getirilen Ömer Ateş’in görevden alındığı ve yeni il başkanı için temayül yoklaması yapılacağı açıklandı. Görevden alınan Ateş, konuyla ilgili açıklama yaparak partisini ve genel merkezi eleştirdi. ANKA’nın haberine göre Ateş, şunları söyledi:

’20 AYLIK SÜREÇ İÇERİSİNDE 3 AYRI BAŞARI BELGESİ ALDIM’

“Bu görevi, manevi mesuliyet ve dava bilinciyle gerçekleştirmek adına ortaya koyduğumuz fedakârlıklarla 25 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz il kongresinde akabinde 2 bin 900 olan üye sayısını 11 bin 500’lere kadar çıkardık. 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Elazığ’da yüzde 3,8 olan oy oranımızı 31 Mart seçimlerinde yüzde 22’ye ulaştırdık. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde bir genel, bir Cumhurbaşkanlığı bir de yerel seçim yaşadık. Seçimlerde aday belirleme süreçlerinde ortaya koyduğumuz titiz çalışma neticesinde Elazığ merkezde ikinci parti olurken, üç ilçe ve üç belde belediye başkanlığını kazanarak önemli bir başarı elde ettik. Tüm teşkilatlarımız, ilçe, belde, kadın ve gençlik kolları mensuplarımızla yürüttüğümüz bu çalışmalar sonucunda elde edilen başarı, Genel Merkezimiz tarafından da takdir edilerek birkaç gün önce tarafımıza üstün başarı belgeleri takdim edildi. Görev yaptığım 20 aylık süre içerisinde 3 ayrı üstün başarı belgesi almış bulunmaktayız.”

‘ŞAHISLARIN İKBALLERİ UĞRUNA YAPTIĞI BU ADALETSİZLİĞE ANLAM VEREMEDİK’

“Genel Merkez Teşkilat Başkanı’nın partinin selameti yerine şahısların ikballeri uğruna yaptığı bu adaletsizliğe anlam veremedik” diyen Ateş, şöyle devam etti:

“Tüm bu başarılarımız karşısında Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan ile yüz yüze yaptığımız görüşmede kendisine yönetimi güçlendirerek çalışmalarımıza devam edebilme konusunda görüşlerini sorduk. Kendileri de teşkilatı güçlendirerek göreve devam etmemiz gerektiğini açık bir şekilde tarafıma bildirdi. Ancak bu görüşmeye rağmen Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’ndan aranarak il başkanlığı görevinde bir değişiklik olacağı ve yeni başkan atanması konusunda temayül yoklaması yapılacağı söylendi ve konuda şahsımdan destek talep edildi. Ancak bizler bunca başarılı hizmetleri yapmışken ve bunun akabinde teşkilatımızı daha da güçlendirip yolumuza emin adımlarla devam etmek isterken maalesef Genel Merkez Teşkilat Başkanı’nın partinin selameti yerine şahısların ikballeri uğruna yaptığı bu adaletsizliğe anlam veremedik.

‘BU ŞAHSIN İHTİRASINI GÖSTERMEKTEDİR’

Bizleri adeta yangından mal kaçırırcasına görevden alıp daha sonra oluşan tepkilere karşı ‘görevden alınma yok yeni oluşum yapacağız’ demesi de ayrıca bu şahsın acemiliğini ve ihtirasını apaçık göstermektedir. Teşkilat Başkanı’nın bu durumu mevcut il başkanını arayıp bilgilendirme yapması gerekirken basın aracılığıyla yapması da ayrıca gülünç ve utanç verici bir durumdur. Bizler hiçbir menfi beklentide olmadan gerek malımızla gerek vaktimizle bunca emeği ve başarıyı ortaya koymuşken birilerinin böylesine emek hırsızlığı yapması kendi şahıslarının zayıflığını ve karakterlerinin halen daha oluşmadığını apaçık göstermektedir. Demek ki ülkemizde olduğu gibi Yeniden Refah Partimizin içinde de ‘Hiçbir başarı cezasız kalmaz’ sözünün geçerli olduğunu göstermiştir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir